הסיפורים הרותחים של קונטנטו מהשבעו החולף – 07/03/22

שלום, כאן נתנאל סמריק, מו"ל קונטנטו נאו,
שורה ענפה של כותבים, אנשי עסקים ויועצים יוצאים לאור כל שבוע ב-"קונטנטו נאו".
שמח לחלוק עמך את חדשות היציאה לאור של השבוע החולף:
 
דיפלומטיה תחת אש – הפלישה של רוסיה לאוקראינה נכנסת ליום החמישי של המערכה, והיום צפויה לצאת לאור שיחה ראשונה בסדרה של שיחות על הפסקת אש פוטנציאלית.
אנו חיים כעת בתקופה היסטורית, הקרב העולמי האמיתי הוא כעת על התודעה. על הסיפור. על תמונת הניצחון. הרבה יותר מאשר טיל או מפריסת כוחות או מכיבוש זמני של קבוע של טריטוריה, כל הצדדים עסוקים כעת רק בדבר אחד: לספר סיפור. *להפיץ את הסיפור" בעיקר בדיגיטל. להפוך את הסיפור למציאות וחווית הצלחה. ולדימיר פוטין – מספר סיפור "בעל הבית עשוי להשתגע עם האטום אם לא אקבל מקום של כבוד ליד השולחן של מנהיגי העולם". ולדימיר זאלנסקי מספר סיפור כמו ששנים סיפר על במות המשחק: "אני באוקראיינה חלק ממנהיגי גוש מדינות המערב – נאטו" ביידן מספר סיפור: "ברית נאט"ו וארה"ב ימנעו באמצעות לחיצה על כפתור ENTER בבנק את המלחמה העולמית" ורק נשיא סין (ונשיא אירן) מתבוננים על הנעשה וכותבים את הפרק הבא של הסיפור שלהם. אילו המושכים בחוטים. מספרים את הסיפור שלהם ונדיר שמפיצים אותו לקהל הרחב. אנו בקונטנו נאו נשמח להקשיב גם לסיפור שלכם ולהוציא את הסיפור הזה לאור בארץ ובעולם. רבים המקרים
היום אנו משדרים קטע נוסף מסדרת ראיונות שקיימנו עם יעקב קדמי, יו״ר נתיב, ארגון הביון לשעבר שאמון על הקשר עם יהודי ברה"מ וכמובן יליד ברית המועצות שעלה לישראל.
מתי אתם תבחרו גם להגיע לאולפננו עם הסיפור המרתק שלכם?
האם פוטין מחשב את קיצו לאחור ככל שהוא "מצליח יותר" בהפגזת אוקראינה? החברים האוליגרכים שמאויימים כלכלית מאותתים ש"חבר הוא לא קיר", גם אם הוא חבר בכיר מאד במפלגה הקומוניסטית. ראש ארגון הביון הישראלי לשעבר, שמכיר את רוסיה ופוטין, יעקב קדמי, מאפשר הצצה אל כתיבת הסיפור הרוסי וכותב רב המכר "קיצור תולדות האנושות" פרופ' יובל נח הררי, כותב כעת את פרק הסיום לאימפריה הפוטינית. לאחר שנפגשו הצדדים אמש לשיחות על הפסקת אש, הלחימה עולה שלב. *קייב*: "המתקפה על חרקוב ברברית, אוקראינה לא תיפול"; דיפלומטים נטשו את נאום לברוב.
הרס רב בעיר השנייה בגודלה באוקראינה אחרי הפצצת בניין הממשל הבוקר: "זה רצח עם, פשע מלחמה". שר החוץ של קייב: "פוטין לא מסוגל לשבור אותנו, אז הוא רוצח אזרחים חפים מפשע". אוקראינה טוענת שהפילה 5 מטוסים רוסיים, אש רוסית כבדה על מריופול: "יורים עלינו גראדים, מפציצים מהאוויר". האו"ם: כבר יותר מ-500 אזרחים נהרגו, 660 אלף פליטים. ז'נבה: השר הרוסי הבטיח "למנוע מאוקראינה נשק גרעיני", משלחות נטשו והשאירו אולם כמעט ריק. כותב *"קיצור תולדות האנושות", פרופ יובל נח הררי*, כותב במאמרו האחרון, "סיפורים הם החומרים שמהם בנויות אומות. כל יום שחולף מוסיף עוד סיפורים שאוקראינים יספרו, לא רק בימים האפלים שצפויים להם בקרוב, אלא במשך דורות. הנשיא שסירב לברוח מהבירה ואמר לארה"ב שהוא צריך תחמושת, לא טרמפ. החיילים מאי הנחשים שאמרו לספינת מלחמה רוסית "ללכת להזדיין". האזרחים שהתיישבו בפני טנקים רוסיים בניסיון לעצור אותם. בטווח הארוך, הסיפורים הללו משפיעים יותר מטנקים.
הרודן הרוסי אמור לדעת את זה היטב. כילד, הוא גדל על דיאטה של סיפורים על אודות גבורתם של הרוסים במצור על לנינגרד. עכשיו הוא יוצר במו ידיו עוד סיפורים כאלה, אבל מלהק את עצמו לתפקיד היטלר."
תיעודים נדירים אלו של מלחמות, עם כלי הסיפור והצילום שיש לנו בעידן המודרני, יכולים לסייע לאנושות בעתיד במניעה שלהם ובחינוך אודותיהם.
אירחנו באולפן הטלוויזיה הדיגיטלי שלנו את יעקב קדמי, שגם הוציא את ספרו הבינלאומי בליווי קונטנטו נאו. קדמי, יו״ר ארגון הביון נתיב לשעבר, שנמצא בתקשורת מתמדת אודות הרוסים ופעילותם, חלק עמנו תובנת יסוד באולפן.
מתי גם אתם תחליטו להגיע לסדרת ראיונות פרטית משלכם אצלנו?
אוקראינה: אנשים כלשהם / ויסלבה שימבורסקה
אֲנָשִׁים כָּלְשֶׁהֵם בִּמְנוּסָה מִפְּנֵי אֲנָשִׁים כָּלְשֶׁהֵם.
בְּאֶרֶץ כָּלְשֶׁהִי מִתַּחַת לַשֶּׁמֶשׁ
וּמִתַּחַת לַעֲנָנִים כָּלְשֶׁהֵם.
מוֹתִירִים מֵאֲחוֹרֵיהֶם אֵיזֶשֶׁהוּ כּלֹ־אֲשֶׁר־לָהֶם,
שָׂדוֹת זְרוּעִים, תַּרְנְגוֹלוֹת וּכְלָבִים כָּלְשֶׁהֵם,
מַרְאוֹת זְעִירוֹת, שֶׁהָאֵשׁ מִשְׁתַּקֶּפֶת בָּהֶן.
עַל גַּבָּם כַּדִּים וּצְרוֹרוֹת חֲפָצִים,
כְּכָל שֶׁיִּתְרוֹקְנוּ, יַכְבִּידוּ מִיּוֹם לְיוֹם.
בְּשֶׁקֶט מִתְרַגֶּשֶׁת וּבָאָה אֵיזוֹשֶׁהִי הִתְכַּלּוּת,
וְעַל הַלֶּחֶם בְּרַעַשׁ אֵיזוֹשֶׁהִי הִתְנַפְּלוּת
וְטִלְטוּל יֶלֶד מֵת בִּידֵי אֵיזוֹשֶׁהִי דְּמוּת.
לִפְנֵיהֶם עוֹד דֶּרֶךְ־לֹא־דֶרֶךְ כָּלְשֶׁהִי,
לֹא הַגֶּשֶׁר הַנָּחוּץ
מֵעַל לְנָהָר סָמוּק לְהַפְלִיא.
מִסָּבִיב יְרִיּוֹת כָּלְשֶׁהֵן, פַּעַם קְרוֹבוֹת, פַּעַם רְחוֹקוֹת,
וּבַמְּרוֹמִים מָטוֹס שֶׁחָג לְאִטּוֹ.
אִי־נִרְאוּת כָּלְשֶׁהִי הָיְתָה מוֹעִילָה,
אַבְנִיּוּת אֲפַרְפָּרָה כָּלְשֶׁהִי,
וְטוֹבָה אִי־הִתְקַיְּמוּת
לְמֶשֶׁךְ זְמַן כָּלְשֶׁהוּ, קָצָר אוֹ אָרךְֹ.
מַשֶּׁהוּ עוֹד יִקְרֶה, אוּלָם הֵיכָן וּמָה.
מִישֶׁהוּ עוֹד יֵצֵא לִקְרָאתָם, רַק מָתַי, מִי,
בְּכַמָּה דְּמֻיּוֹת וּבְאֵילוּ כַּוָּנוֹת.
אִם תִּהְיֶה בְּרֵרָה בְּיָדוֹ,
אוּלַי לֹא יִבְחַר לִהְיוֹת אוֹיֵב
וְיַשְׁאִיר אוֹתָם בְּחַיִּים כָּלְשֶׁהֵם
1,000,000 פליטים ויותר נמלטו מאוקראינה תוך שבוע בלבד. יותר מ-2% מכלל האוכלוסיה של המדינה. כך מתפרסם לפי נתונים היוצאים לאור כעת מהאו״ם .
המנהיג האוקראיני, ולדימיר זלנסקי, מפציר בתושביו להישאר ולהמשיך ולהיאבק נגד הפולשים. הדרך שלו שבה הוא עומד על עקרונותיו "כנגד כל הסיכוייים" הפכה אותו לגיבור העידן החדש של העולם החופשי. כך בדיגיטל בסרטונים, בציוצים, הוא מספר את סיפורו ואת סיפורה של האומה ומעצב תודעה חדשה של העידן הזה: אותם כלים שחצבו את דרכו של השחקן לנשיאות, משמשים אותו גם בקמפיין הנוכחי מול הטנקים והטילים – הקרב האמיתי על הסיפור.
גם כולנו, הרוצים להוציא לאור את הסיפור הייחודי שלנו בדרך נוחה ושלווה, לעיתים נאלצים להדוף ״פולשים״: אלו המנסים לפגום בנו ובסיפור שלנו. הנכונות לשמור על הסיפור שלנו, ללכת עם הסיפור עד הסוף. לספר אותו בקול גדול – גם מול פולשים, בריונים, אנשים "מקטינים", עכברי מקלדת שיורים טילים מילוליים מבלי לחשוב פעמיים על ההשלכות, היא חלק מאומץ הלב המתבקש בתהליך היציאה לאור של כל אחד מאיתנו.
היום אנו משדרים קטע נוסף מסדרת הראיונות הענפה והרחבה שקיימנו עם יעקב קדמי, יו״ר ארגון הביון נתיב לשעבר, שעובד בצמוד למדינות ברית המועצות במשך עשורים.
מתי גם אתם תבחרו להגיע לפגישת ייעוץ ראשונית אצלנו בקונטנטו נאו? הראיון המלא בתגובה הראשונה
 גישור ישראלי נדיר למניעת מלחמת העולם השלישית. ראש הממשלה נפתלי בנט מסייע בימים אלו בהליכי הגישור בין פוטין, נשיא רוסיה, לבין העולם המערבי, שמעוניין בהפסקת המלחמה באוקריאנה. רה"מ רואה את הסיפור המרתק של ניסיונות המו"מ כ-"חובה מוסרית", לדבריו.
אנו בקונטנטו נאו מכירים בכוחן העצום של המילים. בין אם כתובות בספר ישראלי בינלאומי ובין אם נאמרות למצלמה בהליך מרגש של סרט או סדרת ראיונות. מילים שבוראות מציאות חדשה. ניסיונות הגישור הללו, עם המילים המדויקות, עשויות ליצור נס דיפלומטי. מוטב כתמיד להתקדם צעד אחרי צעד, בצעדים קטנים, בוני אמון. במינימום ציפיות ומינימום ראיונות לתקשורת. יש דברים שכוחם בהיותם סמויים מהעין.
היום אנו משדרים הצצה לראיון שקיימנו עם השר והדיפלומט הותיק, נחמן שי, בהשקת ספר חגיגית של ידידו השגריר הוותיק, אבי פזנר, בהוצאת קונטנטו נאו.
מתי גם אתם תבחרו להגיד את המילים המדויקות שלכם באולפן הטלוויזיה הדיגיטלי שלנו?
הפלישה הרוסית לאוקריאנה משפיעה על העולם כולו, שעומד בכוננות מתמדת על המשמר. ישנם עדיין רבים המנסים לברוח מהתופת שמתרחשת במדינה.

ישראל נערכת לקלוט לידיה מאות עולים חדשים בתקופה הקרובה, על מנת שישתקעו בארץ.

אנו בקונטנטו נאו יודעים שלכל עולה יש סיפור מיוחד משלו, היוצא לאור בדרכים שונות ומגוונות. בין אם זה דרך ספר, סרט או סדרת ראיונות באולפן שלנו, אנחנו שם "לעלות" אתכם יד ביד לאורך כל המסע המרתק והאישי שלכם.

בשביל לחזק את ידם של העולים, משדרים אנו היום קטע מראיון מסקרן של שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה, במסגרת התכנית "היוצאים לאור".

מתי גם את תחליטו לעלות למשרדנו ברמת החייל ולהגיע לפגישת ייעוץ יחדיו?

כתוב/כתבי תגובה